Upierz zanim zaczniesz nosić! - Konieczność czy wymysł?
Upierz zanim zaczniesz nosić! - Konieczność czy wymysł?

Czy kiedykolwiek miałeś/aś na sobie nowe ubranie i po kilku godzinach zauważyłeś/aś, że nie jest ono tak wygodne? Może to być spowodowane tym, że ubrania nie zostały wyprane. Pranie nowych ciuchów jest ważnym krokiem przed ich założeniem, aby upewnić się, że są bezpieczne w noszeniu i że będą służyć dłużej. Ten artykuł wyjaśni, dlaczego należy wyprać nowe ubrania przed ich założeniem.

 

Sieci handlowe stały się integralną częścią branży odzieżowej, zapewniając konsumentom szeroką gamę niedrogich i modnych opcji. Dzięki wygodzie tych sklepów kupujący mogą szybko i łatwo znaleźć to, czego potrzebują.

 

Proste pytanie - pierzesz nowe ubranie przed pierwszym założeniem? 

Jeżeli odpowiedziałaś na te pytanie “TAK” to bardzo dobrze.

Dlaczego?

Już śpieszę z wyjaśnieniem.

 

Pranie odzieży przed użyciem jest ważną częścią naszej codziennej rutyny. Takie postępowanie pomaga zmniejszyć ryzyko zarażenia się zarazkami i bakteriami podczas noszenia niepranych ubrań. Ponadto pranie odzieży przed użyciem pomaga również usunąć brud, kurz lub pozostałości, które mogły nagromadzić się na odzieży podczas produkcji lub przechowywania. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, żeby zawsze prać odzież przed jej założeniem, by zapewnić optymalną higienę i wygodę.

 

Dlaczego warto wyprać ubrania od razu po kupieniu?

Wiele osób uważa, że wracając z udanych zakupów w galerii handlowej, przynosi do domu czyściutkie, pachnące i od razu nadające się do chodzenia ubranie. Jak bardzo się mylą? Bardzo… bardzo. 

  • Przy produkcji ubrań stosowane są chemikalia i różnego rodzaju środki konserwujące. Nie trzeba mieć wrażliwej skóry, żeby nagle spotkać się z reakcją alergiczną;
  • Niestety zdarzają się osoby, które zwracają ubrania już przez nich noszone;
  • Odzież w sklepie w najlepszym przypadku była mierzona przez tylko kilka osób, natomiast w najgorszym przez kilkanaście. Można więc powiedzieć, że dany ciuch był już używany. Nie trzeba długo zastanawiać się nad tym czy na odzieży znajdują się bakterie, zaczątki grzybicy czy nawet owsiki. To jest pewne.
  • Jeśli nawet ubrania w sklepie nie były mierzone wiele razy, nie ma pewności, że są one w stanie nienaruszonym. Pewnie każdy widział sytuację, kiedy podczas przeglądania ubrań ktoś zrzuca dany produkt na podłogę, która z pewnością nie jest czysta. 

Pranie ubrań przed użyciem jest ważnym krokiem w utrzymaniu właściwej higieny i ochronie przed zarazkami i bakteriami. Przyczynia się również do zmniejszenia ilości zagnieceń i poprawy trwałości tkaniny. Ponadto regularne pranie odzieży może pomóc w zapobieganiu nieprzyjemnym zapachom, które mogą pojawiać się w wyniku wydzielania potu lub tłustych ciał. Poświęcenie czasu na wypranie ubrań przed ich użyciem może pomóc zachować zdrowie i świetnie wyglądać!

Warto również zaznaczyć, że sklep z ubraniami używanymi ma w swoim asortymencie odzież wypraną, ale tak samo jak w przypadku zwykłych sklepów ubrania te były conajmniej kilka razy mierzone. Pierwszą i najważniejszą kwestią po kupnie ubrania z second handu jest jego wypranie przed założeniem. 

 

Zapach lumpeksu - z tym też można sobie poradzić. Niestety większość second handów ma jedną wspólną cechę, a mianowicie nieprzyjemny zapach. Wiąże się to z dezynfekcją oraz dezynsekcją. 

Jak pozbyć się zapachu lumpeksu z ubrań?

1. Do walki z nieprzyjemnym zapachem zawsze niezawodny jest ocet! Sprawia, że ubranie po praniu pachnie po prostu neutralnie. Trzeba jednak pamiętać, że tym sposobem nie należy czyścić delikatnych materiałów ponieważ można je bardzo łatwo zniszczyć. Wystarczy namoczyć ubrania w wodzie z octem w proporcji 1:5, a następnie wyprać w pralce.

2. Kolejnym sposobem na pozbycie się brzydkiego zapachu ubrań jest sposób z użyciem sody oczyszczonej. Należy włożyć ubrania do worka, następnie wsypać pół szklanki sody i pozostawić na jakiś czas. Soda pochłania wszelkie zapachy więc i z tym sobie szybko poradzi!

 
Ciekawi Cię temat kupowania ubrań w lumpeksach? Zajrzyj koniecznie tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl