Pierwsze wrażenie - Czy ubrania odzwierciedlają naszą osobowość?
Pierwsze wrażenie - Czy ubrania odzwierciedlają naszą osobowość?

Sposób w jaki się ubieramy może ujawniać naszą osobowości. Nie bez przyczyny mówi się „Jak Cię widzą, tak Cię piszą” bo pierwsze wrażenie robi się tylko raz. Zastanawiasz się co mówi o Tobie Twój styl? Jaki kolor wzbudza zaufanie i czym jest modowy indywidualizm? Przekonaj się, że ubiór ma znaczenie!

Myślę, że większość z nas ma świadomość związku między tym jak wyglądamy, a tym jak postrzegają nas inni. Nie da się ukryć, iż większość osób ocenia właśnie po wyglądzie i sposobie ubierania. Strój to wizytówka i pierwszy sygnał jaki wysyłamy w kierunku innych ludzi. Staramy się zwracać uwagę na to co na siebie wkładamy, ponieważ zależy nam na dobrym odbiorze.

 

Modowy indywidualizm - wyraża więcej niż tysiąc słów

Możliwość wyboru stroju w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna dla każdego kto chce poprzez ubiór wyróżnić się w tłumie, lub wtopić się i pozostać niezauważonym. Jak wcześniej wspomniałam - strój to nasza wizytówka, dlatego należy pamiętać, że dobór kreacji do okazji jest tak samo ważny jak wyrażanie siebie przez ubrania.

Przeczytaj: To już niedługo, a ja nie wiem co ubrać - podpowiadamy jak ubrać się na wesele

 

Co ubiór mówi o nas samych? - język stylizacji

Poprzez ubiór możemy odczytać:

- osobowość

- temperament

- sposób bycia

- upodobania

- funkcję społeczną

- sytuację życiową, materialną

- samopoczucie

- kompleksy

Każdy człowiek ma swój własny, ulubiony styl, w którym czuje się najlepiej. Poszczególne elementy garderoby to nośniki informacji o naszej osobowości. Otoczenie sugeruje się stylizacją i automatycznie wyciąga wnioski np. dotyczące wykonywanego zawodu. Nie bez przyczyny określone zawody posiadają swój dress code. Do liczny przykładów możemy zaliczyć strój strażaka, policjanta, mechanika, czy lekarza. Na podstawie służbowego stroju od razu wiemy z kim mamy do czynienia.

 

Style ubioru - co styl mówi o człowieku?

1. Styl klasyczny

Klasyka jest dla osób ułożonych i spokojnych. Ubrania o prostym kroju wybierają osoby, które lubią wyglądać dobrze, ale niekoniecznie chcą spędzać dużo czasu przed lustrem. Osoby posiadające klasyczny styl ubioru brane są za zrównoważone i solidne, na których można polegać. Wzbudzają zaufanie i sympatię

2. Styl elegancki

Formalne ubrania, czyli garnitury i eleganckie sukienki dodają odwagi. Ten rodzaj ubioru pasuje osobom, którym brakuje wiary w siebie, albo poczucia własnej wartości. Tarcza w postaci eleganckiej marynarki dodaje pewności.

3. Styl oversize

Nosisz szerokie, luźne ubrania? Potrzebujesz zapewne swobody i przestrzeni do działania, nie lubisz ograniczeń, zakazów, ani presji stawianej przez otoczenie. Osoby noszące ubrania oversizowe często szukają niezależności i możliwości wyrażania siebie.

4. Styl młodzieżowy u dorosłych

Osoby starsze ubierające się jak nastolatki próbują w ten sposób uciec przed upływającym czasem, trudnymi decyzjami i problemami. Postrzegane są jako osoby nieodpowiedzialne i niedojrzałe.

5. Styl wulgarny To nie tylko ubiór pasujący do panien lekkich obyczajów, ale również do osób czujących się bardzo dobrze we własnej skórze i lubiących zwracać na siebie uwagę w towarzystwie.

 

Kolory w stylizacjach

Poza stylem ubierania, znaczenie mają również barwy. Co mówią kolory o charakterze człowieka?

- Biały oznacza kreatywność oraz uczuciowość

- Czarny to elegancja, powaga, indywidualizm i inteligencja

- Szary kojarzy się ze skromnością, doświadczeniem życiowym i wiernością

- Czerwony symbolizuje energię do działania oraz dużą pewność siebie

- Brązowy oznacza stabilizację i rzetelność

- Zielony to bezkonfliktowość, lojalność oraz spokój

- Niebieski wzbudza zaufanie, symbolizuje pracowitość i twórczość

- Fioletowy to romantyzm i duchowość

 

Jak widać, styl ubierania może być dla otoczenia źródłem cennych informacji. To jak się ubieramy dokładnie odzwierciedla naszą osobowość, charakter, a nawet obecny nastrój.

Sprawdź koniecznie: Koszulka polo, marynarka, sandały i skarpetki - Wpadki i prowokacje modowe

 

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Sprawdź nas również na instagramie https://www.instagram.com/lakardi.pl/

I TikToku https://www.tiktok.com/@lakardi.pl/

Codziennie wrzucamy filmiki oraz zdjęcia związane z LAKARDI, informujemy o dostawach, konkursach i promocjach! Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl