Donatella i Gianni Versace - Rodzinne imperium
Donatella i Gianni Versace - Rodzinne imperium

PHOTO: DAVE BENETT/GETTY

 

Kim była Donatella Versace? Jak powstała marka Versace? Dlaczego Donatella nazywana jest muzą Gianniego? Przeczytaj i dowiedz się więcej o rodzinie Versace.

 

Kto stworzył markę Versace?

Wiele osób myśli, że Donatella była założycielką marki Versace, a to nieprawda. Założycielem był jej brat Gianni. Od czego się zaczęło? Jak wyglądało ich dzieciństwo? Było ich czworo - Santo, Gianni, Tina oraz Donatella. W wieku 12 lat Tina zmarła niespodziewanie na tężec. Po śmierci siostry Donatella bardzo zżyła się z jednym z braci - Giannim. Ich więź była niezwykła, połączyła ich przyjaźń, która rzadko zdarza się w rodzeństwie. Spędzali ze sobą mnóstwo czasu, dzielili pasje i zainteresowania. Gianni stał się dla Donatelli opiekunem i mentorem, a ona jego najwierniejszą powierniczką i najbliższą przyjaciółką.

Podczas studiów lingwistycznych Donatelli, jej starszy o dziewięć lat brat Gianni pracował dla domów mody w Mediolanie, a w 1978 roku stworzył własną markę. Poprosił wtedy siostrę o pomoc w prowadzeniu firmy, a ona się zgodziła. W latach 80-90 Donatella współpracowała z bratem, a jej obowiązkiem było przede wszystkim tworzyć reklamy i promować rodzinną firmę. Gianni nie współpracował tylko z siostrą, od początku u jego boku można było zauważyć także starszego brata Santo, który był ekonomistą.

 

Śmierć Gianniego - Świat Donatelli runął

15 lipca 1997 roku Gianni Versace został postrzelony w wyniki czego zmarł. Andrew Cunanan bo tak nazywał się zabójca Gianniego, 8 dni po zastrzeleniu Ganniego popełnił samobójstwo. Smierć Gianniego była dla Donatelli straszną tragedią, straciła ukochanego brata, ale również najlepszego przyjaciela. W związku ze śmiercią założyciela marki Versace, jego siostra oraz brat musieli przejąć wszystkie obowiązki. Gianni długo przygotowywał siostrę do tej roli, była już twarzą marki i wspólnie z nim tworzyła projekty.

 

Przejęcie firmy przez Donatellę - Jak to się zaczęło?

Początkowo jak sama kiedyś wspominała, nie była sobą. W swoich projektach chciała pamiętać o bracie i nie tworzyła ubrań w zgodzie z własnym stylem. Nigdy w siebie nie wierzyła, zawsze stała w cieniu brata, a teraz sama musiała poradzić sobie z narastającą w niej paniką. Krytycy nie wypowiadali się wtedy o jej projektach zbyt przychylnie, a ona sama szybko przekonała się, że prowadzenie takiej firmy jest trudniejsze niż wcześniej myślała. Donatella w tamtym czasie nie była zadowolona ze swojego życia, ze swoich kolekcji, ani nawet z tego jak wyglada, choć w tamtym czasie wygladała na piękną, pewną siebie kobietę. Presja, która towarzyszyła jej cały czas po śmierci brata zaciągnęła ją w narkotyki. Donatella uzależniła się od kokainy. Po kilku latach zmagania się z nałogiem zgłosiła się jednak na odwyk. Teraz nie często chce o tym wspominać, ale zapytana o tamten moment życia opowiada o nim z niezwykłą szczerością. Wspomina, iż było to piekło, ale także zabawa, żałuje, lecz przypomina sobie także przyjemne oraz zabawne momenty.

 

Nowy początek

Donatella z czasem zaczęła w końcu odnajdywać siebie i swój własny głos i gust. Zaczęła wprowadzać w swoje projekty wizje, do których wcześniej namawiała swojego brata. Kontynuowała współprace z gwiazdami, z którymi zaczął pracować Gianni bo jak twierdził one są przepustką do lepszego świata wiec trzeba utrzymywać z nimi dobre kontakty. Wcześniej na wybiegach królował seksapil, teraz Donatella musiała trochę uspokoić estetykę marki i wdrożyć nieco subtelniejsze kreacje.

 

Wielkie zmiany

Wraz ze zmianą pokoleniową Donatella zaczęła zauważać zmiany w swoim nastawieniu do świata mody. W branży tej do głosu dochodzili kreatywni nonkonformisci, którzy rozwijali swoje autorskie projekty i marki. Versace zaczęła inspirować się ich postawami i teraz mówi, że dzięki nim zaczęła tworzyć stroje niezwykle i godne dzisiejszych czasów. 

 

_________________________________________________________________________________________________________________

 

Sprawdź nas również na instagramie https://www.instagram.com/lakardi.pl/

I TikToku https://www.tiktok.com/@lakardi.pl/

Codziennie wrzucamy filmiki oraz zdjęcia związane z LAKARDI, informujemy o dostawach, konkursach i promocjach! Bądź na bieżąco i nie przegap żadnej okazji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl